- Nyheter
Återfall




Undertecknad har åtagit sej att coacha ortens fotbollsstolthet TYSTBERGA GIF under fyra inomhusturneringar i vinter.
Den första gick av stapeln i Oxelösund i helgen och reulterade i seger med fina skalper som Runtuna och Harg på vägen.
På bilden syns en 52-årig tränare till höger som känner sej några år yngre när han får "umgås" med dessa härliga ungdomar.
Glad var även klubbens kassör som gladdes åt förstapriset på 5000:-
/Anders
Kommentera gärna:
Senaste inläggen
Senaste kommentarer
-
Jan Müller » 2 nomineringar lagom till jul: ”Nomineringarna är du väl värd. Janne ”
-
Lars Töverud » Färdigfölat för i år!: ”Tack för hjälpen med att föda fram Laurentius Apollo (hingst e. Readly Express-L..”
-
Ronnie Svanberg » 3 nya har sett dagens ljus: ”Härliga tider, härliga bilder! Vi i silvercitybreeders är helnöjda med att du ta..”
-
Ronnie Svanberg » Travnostalgi: ”Vilket härligt minne, kul att hitta sådana. En riktigt dryg sista sväng, men hål..”
-
Lars Töverud » Ekeby Gård förstärker: ”Härligt Erika! Och grattis till alla hästar och hästägare! // Lasse”
Bloggarkiv
- ▼ 2022 (16)
- ► 2021 (59)
- ► 2020 (80)
- ► 2019 (112)
- ► 2018 (113)
- ► 2017 (98)
- ► 2016 (95)
- ► 2015 (100)
- ► 2014 (168)
- ► 2013 (33)