- Nyheter
Baryton vinnare på Dagens Dubbel




4-årshingsten Baryton (e.Super Arnie-Cara Bobs Crown) tog igår kväll 3:e årssegern då han på Rättvikstravet vann dagens dubbel 1 för sin tränare,kusk och delägare Hans R Strömberg.
Detta var 10:e uppfödarsegern för året vilket gör att vi håller oss strax över 10% i segerprocent som uppfödare vilket är målet för varje år att inte komma under.
Vi gratulerar kretsen kring Baryton med Hans R Strömberg i spetsen som var mycket glad över segern.Hans som även fick se svärsonen Jörgen Westholm vinna DD-2 med Vison Fromentro.Släkten är värst! (se bilden).
Kommentera gärna:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Teddy Dahlberg » Ved till salu: ”Hej. Säljer ni ved fortfarande ? MvhTeddy”
-
Jan Müller » 2 nomineringar lagom till jul: ”Nomineringarna är du väl värd. Janne ”
-
Lars Töverud » Färdigfölat för i år!: ”Tack för hjälpen med att föda fram Laurentius Apollo (hingst e. Readly Express-L..”
-
Ronnie Svanberg » 3 nya har sett dagens ljus: ”Härliga tider, härliga bilder! Vi i silvercitybreeders är helnöjda med att du ta..”
-
Ronnie Svanberg » Travnostalgi: ”Vilket härligt minne, kul att hitta sådana. En riktigt dryg sista sväng, men hål..”
Bloggarkiv
- ▼ 2022 (19)
- ► 2021 (59)
- ► 2020 (80)
- ► 2019 (112)
- ► 2018 (113)
- ► 2017 (98)
- ► 2016 (95)
- ► 2015 (100)
- ► 2014 (168)
- ► 2013 (33)