- Nyheter
Ekeby Gård profilerar sej




Ekeby Gård jobbar hela tiden för att skapa mervärden för sina hästkunder.
Nedan visas exempel på detta.
Film nr.1: Får symbolisera det förnyade samarbetsavtalet med Team Westholm som ger våra kunder möjlighet till hästevent samt möjlighet att på ett närmare håll följa travet i Frankrike.
Bild nr.1: Reklamväst till hästköpare,i det här fallet symboliserat av Sami Saarela som nyligen köpt 1-årshingsten Dynamit Harry.
Bild nr.2: Hemsida som visar lite av vad som händer på gården,samt travtips varje fredag levererat av spelexperten Patrik Fernlund.
Bild nr.3: Jaktupplevelse arrangerat av Håkan,på bilden tillsammans med Torbjörn Jansson som gillar att komma till Ekeby.
Bild nr.4: Ny välkomstskylt som visar vägen till Ekeby.
Bild nr.5: Gäststuga som hästkunder kan uttnyttja gratis sommartid om man vill studera sin/a häst/ar på närmare håll några dagar.
Bild nr.6: Varje år arrangeras en travresa till någon av våra närligande banor Solvalla eller Sundbyholm.
Ett populärt inslag där bussen oftast blir full.
Kommentera gärna:
Senaste inlägg
Senaste kommentarer
-
Tomas Jönsson » Ved & balar till salu: ”Vad kostar er ved .”
-
christer jacobson » Anders Eriksson: ”jÄKLAR! Det går bra nu,. men väntat. GRATTIS!”
-
Teddy Dahlberg » Ved till salu: ”Hej. Säljer ni ved fortfarande ? MvhTeddy”
-
Jan Müller » 2 nomineringar lagom till jul: ”Nomineringarna är du väl värd. Janne ”
-
Lars Töverud » Färdigfölat för i år!: ”Tack för hjälpen med att föda fram Laurentius Apollo (hingst e. Readly Express-L..”
Bloggarkiv
- ▼ 2023 (13)
-
►
2022 (61)
- ► december (2)
- ► november (3)
- ► oktober (2)
- ► september (3)
- ► augusti (1)
- ► juli (31)
- ► juni (2)
- ► maj (4)
- ► april (3)
- ► mars (1)
- ► februari (5)
- ► januari (4)
- ► 2021 (59)
- ► 2020 (80)
- ► 2019 (112)
- ► 2018 (113)
- ► 2017 (98)
- ► 2016 (95)
- ► 2015 (100)
- ► 2014 (168)
- ► 2013 (33)
/Jörgen