Till Start

Här kan ni följa våra uppfödningar som tävlar

Resultat 2019:       244 starter:    44-22-17        Insprunget:  3.228.151 kr

Resultat 2018:       240 starter:    29-15-26        Insprunget:   2.426.284 kr.       

Resultat 2017:       213 starter:    28-15-21        Insprunget:   2.180.700 kr.

Resultat 2016:       184 starter:     21-18-15       Insprunget:  1.643.600 kr. 

Resultat 2015:       191  starter:    24-19-14       Insprunget:  1.572.550 kr.


Resultat 2014:       160 starter:     17-16-17       Insprunget:    990.350 kr.

Resultat 2013:       144 starter:     20-10-17       Insprunget: 2.229.701 kr.

Resultat 2012:       104 starter:      8-13-11        Insprunget: 1.274.068 kr.

Hästar uppfödda på Ekeby startar

23/11.
Ove på Örebro
Uppfödare: Anders Karlsson & H-O Sundberg Stable

22/11
Börge Kosing på Romme
Uppfödare: Anders Karlsson

22/11
Aha på Halmstad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

21/11
No April Fool på Gävle
Uppfödare: Anders Karlsson

19/11
Final Oak på Solvalla
Uppfödare: Marcus & Teres Ambjörn

19/11
A´nana de Bohem på Solvalla
Uppfödare: Easy KB

19/11
Triton på Mantorp
Uppfödare: Anders Karlsson

18/11
Phoenix Photo på Eskilstuna (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson
 
14/11
Malvha Ha på Örebro
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

14/11
Aha på Åby
Resultat: 6:a
Uppfödare : K Håkan Karlsson

12/11
Enriko Ha på Färjestad
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/11
Romeo Dana på Gävle
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Dana AB

10/11
Cactus på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

7/11
Dear Matrix på Örebro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

6/11
Scarlet Hello på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Jörgen Westholm

6/11
Liam Dana på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

6/11
Final Oak på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

1/11
Romeo Dana på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Stall Dana AB

31/10
Ove på Visby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

30/10
Aha på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

28/10
Enriko Ha på Eskilstuna
Resultat: 1.a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

27/10
Scarlet Hello på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Jörgen Westholm
 
27/10
Easy Cash på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nortronic KB

27/10
Carry Cash på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

27/10
A ´nana de Bohem på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Bohem-Easy

26/10
Fullpoint på Jägersro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

23/10
Ajlajk på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: A&H K Karlsson,Jörgen Westholm

23/10
Triton på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

19/10
Easy Cash på Romme
Resultat: 3:a
Uppfödare: Nortronic KB

19/10
Carry Cash på Romme
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

18/10
Dear Matrix på Eskilstuna
Resultat: 3:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

17/10
Fullpoint på Åby
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

16/10
Vincent Dana på Solvalla (premie)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Stall Dana AB

15/10
A'nana de Bohem på Axevalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Easy KB

14/10
Ove på Visby
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

11/10
Romeo Dana på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

11/10
Nice Knight på Romme (premie)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

8/10
Final Oak på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Markus & Terese Ambjörn

7/10
Ajlajk på Mantorp
Resultat: 1:a
Uppfödare: Karlsson A & H K,Westholm Jörgen

7/10
Triton på Mantorp
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

5/10
Fullpoint på Åby
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

4/10
Aha på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

30/9
Börge Kosing på Eskilstuna
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

29/9
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

24/9
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Petterson&Jörgen Westholm

24/9
Ajlajk på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

23/9
Matrix Again på Mantorp
Struken
Uppfödare: Lennart Jelbe

21/9
Aha på Halmstad
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

21/9
Fullpoint på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

18/9
Final Oak på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

17/9
Scarlet Hello på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Jörgen Westholm

17/9
Easy Cash på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nortronic KB

17/9
Carry Cash på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

16/9
Rothschild på Rättvik
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

16/9
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 3:a
Uppfödare: Palle Pettersson & Jörgen Westholm

16/9
Bo Diddley på Rättvik
Resultat: 6:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

16/9
Matrix Again på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

16/9
Ajlajk på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare:A & HK Karlsson, Jörgen Westholm

16/9
Triton på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/9
Aha på Halmstad
Resultat: 7:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

16/9
Fullpoint på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare:Anders & K Håkan Karlsson

14/9
Cactus på Bollnäs
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

11/9
Dear Matrix på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

10/9
Laurentius Valiant på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

10/9
Dynamit Harry på Eskilstuna
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/9
Rothschild på Romme
Resultat: Utgått
Uppfödare: Anders Karlsson

10/9
Skall Ha på Romme
Uppfödare: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

7/9
Fullpoint på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

7/9
Aha på Åby
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

6/9
Easy Cash på Umåker
Resultat: 2:a
Uppfödare: Nortronic KB

5/9
Bo Diddley på Gävle
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

4/9
Romeo Dana på Solvalla
Struken
Uppfödare: Stall Dana AB

4/9
Ajlajk på Solvalla (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Karlsson A&H K,Jörgen Westholm

3/9
Carry Cash på Eskilstuna
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson& Jörgen Westholm

3/9
Matrix Again på Eskilstuna
Resultat: 6:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

29/8
Matrix Again på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

28/8
Liam Dana på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Stall Dana AB

27/8
Dear Matrix på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

26/8
Zorrina Neo på Halmstad
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

26/8
Fullpoint på Halmstad
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

26/8
Dynamit Harry på Eskilstuna
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson

23/8
Cactus på Bergsåker
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

23/8
Enriko Ha på Bergsåker
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

23/8
Aha på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

22/8
Spitz Ha på Gävle
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

20/8
Liam Dana på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

20/8
Easy Cash på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Nortronic KB

20/8
Skall Ha på Bollnäs
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

19/8
Bo Diddley på Eskilstuna
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

19/8
Malvha Ha på Eskilstuna
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

16/8
Fullpoint på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

15/8
Final Fling på Bergsåker
Resultat: Diskad
Uppfödare: Nordin Christer&S,J Westholm

15/8
Zorrina Neo på Visby
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

12/8
Spitz Ha på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare K Håkan Karlsson

12/8
Triton på Mantorp (kval)
Resultat: ejg
Uppfödare: Anders Karlsson

9/8
Romeo Dana på Gävle
Resultat: 5:a
Uppfödare: Stall Dana AB

8/8
Herr Melin på Örebro
Resultat: 8:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

6/8
Easy Cash på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Nortronic KB

6/8
Malvha Ha på Solvalla (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare K Håkan Karlsson

5/8
Enriko Ha på Färjestad
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

4/8
Scarlet Hello på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Jörgen Westholm

4/8
Laurentius Valiant på Bergsåker
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

4/8
Final Fling på Bergsåker
Resultat: Diskad
Uppfödare: Nordin Christer&S,J Westholm

3/8
Liam Dana på Rättvik
Resultat:- Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

3/8
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 2:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

2/8
Carry Cash på Gävle
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

2/8
Dear Matrix på Lindesberg
Resultat: 1:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

1/8
Ove på Visby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

1/8
Romeo Dana på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

29/7
Rothschild på Rättvik
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

28/7
Final Fling på Dannero
Resultat: 1:a
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

27/7
Fullpoint på Kalmar
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

25/7
Zorrina Neo på Visby
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

23/7
Spitz Ha på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

23/7
Herr Melin på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

22/7
Laurentius Valiant på Rättvik
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

22/7
Bo Diddley på Rättvik
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

22/7
Matrix Again på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

22/7
Enriko Ha på Färjestad
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

21/7
Sharp Dream på Axevalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

19/7
Haha Ha på Odense (DK)
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

17/7
Carry Cash på Eskilstuna
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson & Jörgen Westholm

17/7
Zorrina Neo på Karlshamn
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

15/7
Matrix Again på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Oppfödare: Lennart Jelbe

15/7
Easy Cash på Rättvik
Resultat: 1:a
Uppfödare: Nortronic KB

15/7
Romeo Dana på Rättvik
Resultat: Struken
Uppfödare: Stall Dana AB

15/7
Börge Kosing på Rättvik (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

14/7
Skall Ha på Lindesberg (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: K Håkan Karlsson

12/7
A´ Nana de Bohem på Axevalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Bohem - Easy

11/7
Bo Diddley på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

10/7
Fullpoint på Visby
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson & K Håkan Karlsson

9/7
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/7
Liam Dana på Rättvik
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Dana AB

8/7
Dynamit Harry på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

7/7
Matrix Again på Lindesberg
Resultat: 3:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

4/7
Enriko Ha på Halmstad
Struken
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/7
Herr Melin på Lindesberg
Resultat: 7:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

2/7
Laurentius Valiant på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

1/7
Spitz Ha på Mantorp
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

29/6
Scarlet Hello på Eskilstuna
Resultat: 5:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

28/6
Ove på Arvika
Resultat: 1:a i försök 2:a i final
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

28/6
Liam Dana på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Dana AB

28/6
Easy Cash på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: Nortronic KB

27/6
Zorrina Neo på Visby
resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

27/6
Romeo Dana på Örebro
Resultat: 7:a
Uppfödare: Stall Dana AB

25/5
Fullpoint på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

23/6
Aha på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

22/6
A´Nana de Bohem på Rättvik
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Bohem - Easy
 
22/6
Melker på Lindesberg
Resultat: 4:a
Uppfödare: Hans Edlund

20/6
Spitz Ha på Rättvik
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

20/6
Liam Dana på Rättvik
Resultat: 2:a
Uppfödare: Stall Dana AB

20/6
Carry Cash på Rättvik
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

19/6
Rothschild på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

19/6
Herr Melin på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

17/6
Enriko Ha på Färjestad
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

16/6
Matrix Again på Mantorp
Resultat: 4:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

16/6
Scarlet Hello på Gävle
Resultat: 2:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

14/6
Final Fling på Umåker
Resultat: Diskad
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

14/6
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

13/6
Dear Matrix på Lindesberg
Resultat: Diskad
Uppfödare: Lennart Jelbe


12/6
Aha på Vaggeryd
Struken
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/6
Rothschild på Rättvik
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

11/6
Sharp Dream  på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm
 
10/6
Romeo Dana på Romme
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Dana AB

6/6
Melker på Lindesberg
Resultat: 7:a
Uppfödare: Hans Edlund

6/6
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

5/6
No April Fool på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

4/6
Fullpoint på Jägersro
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

4/6
Easy Cash på Solvalla (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Nortronic KB

2/6
Rothschild på Bollnäs
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/6
Scarlet Hello på Axevalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Jörgen Westholm

2/6
Aha på Axevalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

31/5
Spitz Ha på Solänget
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

31/5
Herr Melin på Gävle
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

29/5
Final Fling på Rättvik
Resultat: Diskad
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

29/5
Enriko Ha på Rättvik
resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

28/5
Matrix Again på Eskilstuna
Struken
Uppfödare: Lennart Jelbe

25/5
A´nana de Bohem på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Bohem-Easy KB
 
23/5
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

23/5
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

22/5
Rothschild på Örebro
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

22/5
Spitz Ha på Örebro
Resultat: 6:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

20/5
Melker på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Hans Edlund

18/5
Aha på Gävle
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

18/5
Ove på Visby
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

17/5
Scarlet Hello på Romme
Resultat: 3:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

17/5
Laurentius Valiant på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

14/5
Herr Melin på Bollnäs
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

10/5
Dear Matrix på Lindesberg
Resultat: 3:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

9/5
Final Fling på Gävle
Resultat: 4:a
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm 

8/5
Spitz Ha på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

7/5
Matrix Again på Eskilstuna
Resultat: 5:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

7/5
Melker på Eskilstuna
Resultat: 8:a
Uppfödare: Hans Edlund

6/5
Zorrina Neo på Mantorp
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

6/5
A'nana de Bohem på Mantorp
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Easy KB

6/5
Enriko Ha på Färjestad
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

5/5
Aha på Vaggeryd
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

4/5
Final Oak på Örebro
Resultat: Diskad
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

4/5
Liam Dana på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Stall Dana AB

2/5
Bo Diddley på Romme
Resultat: 6:a
Uppfödare K Håkan Karlsson

2/5
Carry Cash på Romme (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson & Jörgen Westholm

1/5
Spitz Ha på Bergsäker
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

1/5
Final Fling på Bergsåker
Resultat: 6:a
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

30/4
Dear Matrix på Solvalla (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Lennart Jelbe

29/4
Enriko Ha på Färjestad (kval)
Resultat: Godkänd (18,5)
Uppfödare: K Håkan Karlsson

28/4
Matrix Again på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

27/4
Romeo Dana på Romme
Resultat: 5:a
Uppfödare: Stall Dana AB

25/4
Sharp Dream på Åby
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

23/4
Final Fling på Bergsåker
Resultat: Diskad
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

22/4
Aha på Halmstad
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

19/4
Fullpoint på Färjestad
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders & Håkan Karlsson

15/4
Liam Dana på Mantorp
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Dana AB

13/4
Erica på Bollnäs
Resultat: Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

13/4
A'nana de Bohem på Umåker
Resultat: 3:a
Uppfödare: Easy KB

11/4
Rothschild på Jägersro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

11/4
Matrix Again på Örebro
Resultat: Diskad
Uppfödare: Lennart Jelbe

11/4
Scarlet Hello på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

8/4
Largo på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

8/4
Phoenix Photo på Eskilstuna
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

8/4
Aha på Halmstad
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/4
Liam Dana på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Stall Dana AB

2/4
Spitz Ha på Eskilstuna
Struken
Uppfödare: K Håkan Karlsson

1/4
Aha på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

30/3
Erica på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

30/3
Scarlet Hello på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

29/3
She Will do It på Kalmar (premie)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

27/3
A ´Nana de Bohem på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Stall Bohem - Easy

27/3
Final Fling på Östersund
resultat: 4:a
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

26/3
Matrix Again på Eskilstuna
Resultat: 7:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

25/3
Liam Dana på Mantorp
Resultat: 4:a
Uppfödare: Stall Dana AB

20/3
Matrix Again på Örebro
Resultat: 6:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

19/3
Bo Diddley på Solvalla (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: K Håkan Karlsson

16/3
No April Fool på Mantorp
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/3
Scarlet´s Grace på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

15/3
Herr Melin på Gävle (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: K Håkan Karlsson

13/3
Erica på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

10/3
Rothschild på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

5/3
Scarlet´s Grace på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

3/3
No April Fool på Eskilstuna
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

3/3
Matrix Again på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

3/3
A´nana de Bohem på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Bohem - Easy KB

27/2
Fullpoint på Åby
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

22/2
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

22/2
Fullpoint på Åby
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

20/2
A'nana de Bohem på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Easy KB

20/2
Scarlet´s Grace på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

20/2
Romeo Dana på Solvalla
Struken
Uppfödare: Stall Dana AB

20/2
Final Fling på Solvalla
Struken
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

15/2
No April Fool på Örebro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

14/2
Fullpoint på Åby
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

13/2
Aha på Halmstad
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

13/2
Erica på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

11/2
Matrix Again på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

11/2
Scarlet´s Grace på Mantorp
Resultat: 4:a
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

9/2
Largo på Solvalla
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

8/2
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

7/2
No April Fool på Örebro
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson 

7/2
Final Fling på Bollnäs
Resultat: 1:a
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

6/2
Scarlet O´Cara på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

6/2
Aha på Åby
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

6/2
A'nana de Bohem på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Easy KB

3/2
Scarlet Hello på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

31/1
Fullpoint på Åby
resultat: Diskad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

30/1
Scarlet´s Grace på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nordin Christer&S,Jörgen Westholm

30/1
Matrix Again på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

29/1
Scarlet Hello på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

27/1
Cactus på Bollnäs
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

27/1
Erica på Bollnäs
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

25/1
No April Fool på Romme
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

25/1
A'nana de Bohem på Romme
Resultat: 4:a
Uppfödare: Easy KB

20/1
Final Fling på Bergsåker
Resultat: 3:a
Uppfödare: Nordin Christer&S,Westholm Jörgen

20/1
Aha på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

19/1
Largo på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

17/1
Fullpoint på Åby (montékval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

15/1
Scarlet Hello på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

14/1
No April Fool på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

14/1
Phoenix Photo på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson 

13/1
Matrix Again på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

11/1
Erica på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

9/1
Scarlet's Grace på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Nordin Christer & S, Westholm Jörgen

9/1
A'nana de Bohem på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Easy KB

8/1
Scarlet O´Cara på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

6/1
Spitz Ha på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

4/1
Final Fling på Bollnäs
Resultat: 4:a
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm

3/1
Aha på Åby
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

1/1
Scarlet O´Cara på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

1/1
Scarlets Grace på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm
 
31/12
Fullpoint på Axevalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders &%3

Cactus efter V75-seger på Sundbyholm 20191110
Cactus efter V75-seger på Sundbyholm 20191110
Börge Kosing på Sundbyholm 20190930
Börge Kosing på Sundbyholm 20190930
Glatt gäng efter Tritons debutseger på Sundbyholm 20190916
Glatt gäng efter Tritons debutseger på Sundbyholm 20190916
Ajlajk inför kvallopp på Solvalla 20190904
Ajlajk inför kvallopp på Solvalla 20190904
Bo Diddley på Rättvik 20190722
Bo Diddley på Rättvik 20190722
Carry Cash inför start på Sundbyholm 20190717
Carry Cash inför start på Sundbyholm 20190717
Laurentius Valiant i debuten på Romme 20190517.  2:a på 15.5 / 2140m. Inte illa!
Laurentius Valiant i debuten på Romme 20190517. 2:a på 15.5 / 2140m. Inte illa!
Spitz Ha i värmning med Jörgen Westholm
Spitz Ha i värmning med Jörgen Westholm
Cactus i värmning med Timo Nurmos
Cactus i värmning med Timo Nurmos
Phoenix Photo och Karl Aikio efter godkänt kvallopp på Romme  20180601
Phoenix Photo och Karl Aikio efter godkänt kvallopp på Romme 20180601
Rothschild inför auktionsloppet på Solvalla 20180525
Rothschild inför auktionsloppet på Solvalla 20180525
Scarlet O´Cara segerdefilerar på Solvalla 20180206
Scarlet O´Cara segerdefilerar på Solvalla 20180206

Aha efter vinsten på Halmstad

No April Fool på Sundbyholm 20170404
No April Fool på Sundbyholm 20170404
Fullpoint på Umåker 20170303
Fullpoint på Umåker 20170303
Baryton
Baryton
Scarlet O´Cara på Solvalla 20161130
Scarlet O´Cara på Solvalla 20161130
Largo i sin debut på Solvalla 20151028.       2:a på 15.6M.Wow!
Largo i sin debut på Solvalla 20151028. 2:a på 15.6M.Wow!
Zoofin inför kvallopp på Solvalla 20150401
Hinnifatt på Örebro 20140710
Magnesia i värmning inför premielopp på Romme 20140919
Makeitorbreakit innan debutsegern på Lindesberg 20140520
Melker på Sundbyholm 20140302
Vilja Ha
Min Fina Stina
Erika,Erica och skötaren Alexander 131226
Peridot 130904
LInda Lovely 130828
Kan Ha i korta E3-finalen 130817
Final Oak 2013
Peridot o Ville Ha i samma premielopp 2012
Citrin i stoderbyt 2012
Citrin i stochampionatet 2012
Ametrin i Oakskval 2012
Annicka med Björn Goop i stoeliten
Sigge Star och Mats L Andersson
Brilliant Pearl 2011
Gallanta Gerda och Inger Andersson efter godkänt kval
Annicka vinner Oaks 2008 före Calamara Donna
Segerceremoni med Annicka i Svenkt Travoaks 2008.