Till Start

Här kan ni följa våra uppfödningar som tävlar

Resultat 2020:       239 starter:    29-27-23        Insprunget:  4.050.750 kr.

Resultat 2019:       282 starter:    48-31-22        Insprunget:  3.683.306 kr.


Resultat 2018:       240 starter:    29-15-26        Insprunget:   2.426.284 kr.       

Resultat 2017:       213 starter:    28-15-21        Insprunget:   2.180.700 kr.

Resultat 2016:       184 starter:     21-18-15       Insprunget:  1.643.600 kr. 

Resultat 2015:       191  starter:    24-19-14       Insprunget:  1.572.550 kr.


Resultat 2014:       160 starter:     17-16-17       Insprunget:    990.350 kr.

Resultat 2013:       144 starter:     20-10-17       Insprunget: 2.229.701 kr.

Resultat 2012:       104 starter:      8-13-11        Insprunget: 1.274.068 kr.

Hästar uppfödda på Ekeby startar

26/9
Hunting Widow på Solvalla
Uppfödare: Karlsson Anders & Håkan K

26/9
Enriko Ha på Solvalla
Uppfödare: K Håkan Karlsson

26/ 9
Bo Diddley på Solvalla
Uppfödare: K Håkan Karlsson

26/9
Cactus på Solvalla
Uppfödare: Anders Karlsson

24/9
Nice Knight på Hagmyren
Uppfödare: Karlsson Anders & Westholm Jörgen

23/9
Sharp Dream på Åby
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

23/9
Carry Cash på Solvalla
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

22/9
Romeo Dana på Eskilstuna
Uppfödare: Stall Dana AB

19/9
Easy Cash på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nortronic KB

18/9
Aha på Kalmar
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

17/9
Melker på Örebro
Resultat: 4:a
Uppfödare: Hans Edlund

14/9
Börge Kosing på Umåker
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

12/9
Bo Diddley på Hagmyren
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

12/9
Zorrina Neo på Visby
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

11/9
Nice Knight på Bollnäs
Resultat: 4:a
Uppfödare: Karlsson Anders & Westholm Jörgen

11/9
Joy Alissa på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

11/9
Malvha Ha på Solvalla
Struken
Uppfödare: K Håkan Karlsson

9/9
Hunting Widow på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Karlsson Anders & Håkan K

8/9
Börge Kosing på Eskilstuna
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/9
Romeo Dana på Romme
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

8/9
Vincent Dana på Romme
Resultat: 4:a
Uppfödare: Stall Dana AB

7/9
Carelya på Färjestad
Resultat: 5:a
Uppfödare: Karlsson Anders & Westholm Jörgen

5/9
Easy Cash på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nortronic KB

3/9
Melker på Örebro
resultat: 6:a
Uppfödare: Hans Edlund

3/9
Skall Ha på Örebro
resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/9
Herr Melin på Gävle (Kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: K Håkam Karlsson

31/8
Hunting Widow på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Karlsson Anders & Håkan K

30/8
Aha på Tingsryd
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

29/8
Hudzon på Bergsåker
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

28/8
Bo Diddley på Bergsåker
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

28/8
Romeo Dana på Rättvik
Resultat: 5:a
Uppfödare: Stall Dana AB

28/8
Carelya på Rättvik
Resultat: 2:a
Uppfödare: Karlsson Anders & Westholm Jörgen

28/8
Nice Knight på Rättvik
Resultat: 3:a
Uppfödare: Karlsson Anders & Westholm Jörgen

28/8
Vincent Dana på Rättvik (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Stall Dana AB

25/8
Easy Cash på Jägersro
Resultat: 3:a
Uppfödare: Nortronic KB

24/8
Rothschild på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

24/8
Zorrina Neo på Visby
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson 

22/8
Enriko Ha på Solänget
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

22/8
Joy Alissa på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

21/8
Hudzon på Färjestad
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

20/8
Melker på Örebro
Resultat: 6:a
Uppfödare: Hans Edlund

17/8
Börge Kosing på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

17/8
Skall Ha på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

15/8
Rothschild på Halmstad
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/8
Ove på Visby
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

15/8
Zorrina Neo på Visby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

15/8
Malvha Ha på Romme
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

15/8
Bo Diddley på Romme
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/8
Romeo Dana på Eskilstuna
Resultat: 6:a
Uppfödare Stall Dana AB

11/8
Hunting Widow på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: Karlsson Anders & Håkan K 

10/8
Nice Knight på Hagmyren
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

8/8
Phoenix Photo på Åby
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

8/8
Easy Cash på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Nortronic KB

7/8
Melker på Gävle
Resultat: 4:a
Uppfödare: Hans Edlund

7/8
Youneverwalkalone på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable 

6/8
Börge Kosing på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

5/8
Skall Ha på Romme
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/8
Malvha Ha på Färjestad
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/8
Scarlet Hello på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Jörgen Westholm

3/8
Bo Diddley på Färjestad
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/8
Dear Matrix på Lindesberg
Resultat: 7:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

2/8
Romeo Dana på Bollnäs
Resultat: 2:a
Uppfödare: Stall Dana AB

1/8
Enriko Ha på Rättvik
Resultat: 7:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

1/8
Rothschild på Jägersro
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

31/7
Hunting Widow på Gävle
Resultat: 4;a
Uppfödare: Karlsson Anders & Håkan K

31/7
Hudzon på Åmål
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

31/7
Nice Knight på Gävle
Resultat: 8;a
Uppfödare: Anders Karlsson & Jörgen Westholm
 
30/7
Ove på Visby
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson & H-O Sundberg Stable AB

30/7
Zorrina Neo på Visby
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

30/7
Melker på Örebro
Resultat: 3:a
Uppfödare: Hans Edlund

29/7
Liam Dana på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Stall Dana AB

28/7
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

27/7
Youneverwalkalone på Tingsryd
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

23/7
She Will do It på Kalmar
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

23/7
Melker på Lindesberg
Resultat: 6:a
Uppfödare: Hans Edlund

23/7
Zorrina Neo på Visby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

23/7
Youneverwalkalone på Visby
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

23/7
Ove på Visby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

22/7
Easy Cash på Östersund
Resultat: 2:a
Uppfödare: Nortronic KB

22/7
Liam Dana på Östersund
Resultat: Diskad
Uppfödare: Stall Dana AB

21/7
Phoenix Photo på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

21/7
Börge Kosing på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

21/7
Rothschild på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

20/7
Hudzon på Färjestad
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

18/7
Cactus på Axevalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/7
Zorrina Neo på Visby
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/7
Ove på Visby
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

15/7
Enriko Ha på Sundbyholm
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

15/7
Skall Ha på Sundbyholm
Resultat: 7:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

14/7
Bo Diddley på Lindesberg
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/7
Aha på Årjäng
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

10/7
Carry Cash på Axevalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

10/7
Scarlet Hello på Axevalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

9/7
Melker på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Hans Edlund

9/7
Börge Kosing på Hagmyren
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/7
Youneverwalkalone på Visby
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

8/7
Zorrina Neo på Visby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

6/7
Hudzon på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

6/7
She Will do It på Kalmar
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/7
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 2:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

2/7
Phoenix Photo på Halmstad
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/7
Bo Diddley på Gävle
Resultat: 4:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

1/7
Cactus på Lindesberg
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

1/7
Börge Kosing på Lindesberg
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

30/6
Easy Cash på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Nortronic KB

27/6
Malvha Ha på Bergsåker
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

27/6
Joy Alissa på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

25/6
Zorrina Neo på Visby
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

23/6
Easy Cash på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Nortronic KB

23/6
Liam Dana på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

21/6
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: 3:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

20/6
Börge Kosing på Lindesberg
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

18/6
Skall Ha på Axevalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

18/6
Romeo Dana på Rättvik
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

17/6
Dear Matrix på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

17/6
Phoenix Photo på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/6
Cactus på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/6
Aha på Jägersro
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

15/6
Joy Alissa på Örebro
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/6
Malvha Ha på Örebro
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

15/6
Triton på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

14/6
Carry Cash på Bollnäs
Resultat: 1:a
Uppfödare:Anders Karlsson&Jörgen Westholm

14/6
Nice Knight på Bollnäs (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare:Anders Karlsson&Jörgen Westholm

13/6
Enriko Ha på Boden
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

13/6
Liam Dana på Boden
Resultat: 4:a
Uppfödare: Stall Dana AB

13/6
Scarlet Hello på Lindesberg
Resultat: 7:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

12/6
Börge Kosing på Romme
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

12/6
Easy Cash på Romme
Resultat: 1:a
Uppfödare: Nortronic KB

12/6
Best of Luck på Romme
Resultat: 6:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

9/6
Zorrina Neo på Visby
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

9/6
Rothschild på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

9/6
Romeo Dana på Gävle
Resultat: 5:a
Uppfödare: Stall Dana AB
 
8/6
Aha på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

8/6
Fullpoint på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

8/6
Skall Ha på Färjestad
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

6/6
Phoenix Photo på Östersund
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

3/6
Easy Cash på Bollnäs
Resultat: 4:a
Uppfödare: Nortronic KB
  
2/6
Rothschild på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

1/6
Zorrina Neo på Visby
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

31/5
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

30/5
Sharp Dream på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson & Jörgen Westholm

29/5
Malvha Ha på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

29/5
Dear Matrix på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

27/5
Easy Cash på Örebro
Resultat: 3:a
Uppfödare: Nortronic KB

27/5
Melker på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Hans Edlund

26/5
Skall Ha på Axevalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

26/5
Aha på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

24/5
Rothschild på Vaggeryd
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

24/5
Scarlet Hello på Lindesberg
Resultat: 7:a
Uppfödare: Jörgen Westholm

24/5
Ove på Lindesberg
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson & H-O Sundberg Stable AB
 
23/5
Carry Cash på Gävle
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

22/5
She Will do It på Kalmar
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

20/5
Joy Alissa på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

20/5
Börge Kosing på Solvalla
Resultat: Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

20/5
Triton på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

20/5
Hunting Widow på Solvalla (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

19/5
Fullpoint på Axevalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson & K Håkan Karlsson

19/5
Romeo Dana på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

18/5 
Enriko Ha på Färjestad
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

17/5
Youneverwalkalone på Vaggeryd
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson & H-O Sundberg Stable AB

16/5
No April Fool på Östersund
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

16/5
Phoenix Photo på Mantorp
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

15/5
Zorrina Neo på Visby
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/5
Liam Dana på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

15/5
Easy Cash på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Nortronic KB

14/5
Ove på Örebro
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson & H-O Sundberg Stable

14/5
Skall Ha på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

13/5
Carry Cash på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson & Jörgen Westholm

12/5
Melker på Eskilstuna
Resultat: 6:a
Uppfödare: Hans Edlund

11/5
Börge Kosing på Romme
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

11/5
Joy Alissa på Romme
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

11/5
Malvha Ha på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

10/5
Rothschild på Tingsryd
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

9/5
Sharp Dream på Åby
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

9/5
Ove på Lindesberg
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

8/5
She Will do It på Kalmar
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/5
Triton på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

8/5
Herr Melin på Solvalla
Struken
Uppfödare:K Håkan Karlsson

7/5
No April Fool på Skellefteå
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

6/5
Scarlet Hello på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Jörgen Westholm

6/5
Dear Matrix på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

5/5
Skall Ha på Axevalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

5/5
Youneverwalkalone på Visby
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

5/5
Carelya på Eskilstuna (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

3/5
Fullpoint på Vaggeryd
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders& K Håkan Karlsson

2/5
Hudzon på Örebro
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/5
Easy Cash på Örebro
Resultat: 4:a
Uppfödare: Nortronic KB

2/5
Aha på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

2/5
Ove på Årjäng
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

1/5
Romeo Dana på Rättvik
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

27/4
Phoenix Photo på Mantorp
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

25/4
Sharp Dream på Åby
Resultat: 4:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

25/4
Ove på Visby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

24/4
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

24/4
Scarlet Hello på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Jörgen Westholm

23/4
Skall Ha på Örebro
Resultat: 8:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

23/4
Joy Alissa på Örebro
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

22/4
Dear Matrix på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Lennart Jelbe

22/4
Börge Kosing på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

21/4
Aha på Axevalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

19/4
A'nana de Bohem på Rättvik
Resultat: 8:a
Uppfödare: Easy KB

12/4
Easy Cash på Romme
Struken
Uppfödare: Nortronic KB

12/4
Dear Matrix på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

10/4
Hudzon på Färjestad
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/4
Malvha Ha på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

9/4
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

9/4
Scarlet Hello på Gävle
Resultat: Diskad
Uppfödare: Jörgen Westholm

8/4
Carry Cash på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

8/4
Herr Melin på Rättvik
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

4/4
Skall Ha på Romme
Resultat: 6:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

4/4
Aha på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/4
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

2/4
Joy Alissa på Örebro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/4
A'nana de Bohem på Rättvik
Resultat: 7:a
Uppfödare Easy KB

31/3
Hudzon på Eskilstuna
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

28/3
She Will do It på Kalmar (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

28/3
Malvha Ha på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

25/3
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

25/3
Skall Ha på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

21/3
Börge Kosing på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson
  
18/3
Malvha Ha på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

18/3
Joy Alissa på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/3
Fullpoint på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

16/3
Melker på Mantorp
Resultat: 3:a
Uppfödare: Hans Edlund

13/3
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm
 
13/3
Youneverwalkalone på Kalmar (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

13/3
Skall Ha på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/3
Aha på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

7/3
Hudzon på Färjestad
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

6/3
Joy Alissa på Romme (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

6/3
Börge Kosing på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/3
Malvha Ha på Solvalla
Resultat: Struken
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/3
Fullpoint på Axevalla
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

1/3
Melker på Mantorp
Resultat: 3:a
Uppfödare: Hans Edlund

28/2
Romeo Dana på Eskilstuna
Resultat: 4:a
Uppfödare: Stall Dana AB

24/2
Ove på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

24/2
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 2:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

21/2
Enriko Ha på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

20/2
Fullpoint på Åby
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

19/2
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

14/2
Börge Kosing på Romme
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

14/2
Romeo Dana på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Stall Dana AB

12/2
Aha på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/2
Ove på Axevalla
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

10/2
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 2:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

8/2
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

7/2
Phoenix Photo på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

3/2
Hudzon på Eskilstuna (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

29/1
Romeo Dana på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

29/1
Fullpoint på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

25/1
Phoenix Photo på Eskilstuna
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

24/1
Ove på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

22/1
Aha på Jägersro
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

22/1
A nana de Bohem på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Easy KB

18/1
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

18/1
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: 4:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

18/1
Cactus på Kalmar
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

17/1
Ove på Eskilstuna
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

17/1
No April Fool på Bergsåker
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/1
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

15/1
Liam Dana på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

15/1
Romeo Dana på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Stall Dana AB

15/1
Fullpoint på Åby
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

14/1
Aha på Jägersro
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/1
Bo Diddley på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

10/1
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/1
Cactus på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

3/1
Phoenix Photo på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

1/1
A'nana de Bohem på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Easy KB

1/1
Dear Matrix på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

1/1
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

1/1
Aha på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson
 

Enriko Ha med sin tränare och kusk Björn Goop vinner långloppet på självaste Elitloppssöndagen 2020

Malvha Ha med sin tränare och kusk Markus Svedberg vinner auktionsloppet för 3-åriga ston på Solvalla 20200529
Malvha Ha med sin tränare och kusk Markus Svedberg vinner auktionsloppet för 3-åriga ston på Solvalla 20200529
Carelya inför kvallopp på Sundbyholm 20200505
Carelya inför kvallopp på Sundbyholm 20200505
Cactus efter V75-seger på Sundbyholm 20191110
Cactus efter V75-seger på Sundbyholm 20191110
Börge Kosing på Sundbyholm 20190930
Börge Kosing på Sundbyholm 20190930
Glatt gäng efter Tritons debutseger på Sundbyholm 20190916
Glatt gäng efter Tritons debutseger på Sundbyholm 20190916
Ajlajk inför kvallopp på Solvalla 20190904
Ajlajk inför kvallopp på Solvalla 20190904
Bo Diddley på Rättvik 20190722
Bo Diddley på Rättvik 20190722
Carry Cash inför start på Sundbyholm 20190717
Carry Cash inför start på Sundbyholm 20190717
Laurentius Valiant i debuten på Romme 20190517.  2:a på 15.5 / 2140m. Inte illa!
Laurentius Valiant i debuten på Romme 20190517. 2:a på 15.5 / 2140m. Inte illa!
Spitz Ha i värmning med Jörgen Westholm
Spitz Ha i värmning med Jörgen Westholm
Cactus i värmning med Timo Nurmos
Cactus i värmning med Timo Nurmos
Phoenix Photo och Karl Aikio efter godkänt kvallopp på Romme  20180601
Phoenix Photo och Karl Aikio efter godkänt kvallopp på Romme 20180601
Rothschild inför auktionsloppet på Solvalla 20180525
Rothschild inför auktionsloppet på Solvalla 20180525
Scarlet O´Cara segerdefilerar på Solvalla 20180206
Scarlet O´Cara segerdefilerar på Solvalla 20180206

Aha efter vinsten på Halmstad

No April Fool på Sundbyholm 20170404
No April Fool på Sundbyholm 20170404
Fullpoint på Umåker 20170303
Fullpoint på Umåker 20170303
Baryton
Baryton
Scarlet O´Cara på Solvalla 20161130
Scarlet O´Cara på Solvalla 20161130
Largo i sin debut på Solvalla 20151028.       2:a på 15.6M.Wow!
Largo i sin debut på Solvalla 20151028. 2:a på 15.6M.Wow!
Zoofin inför kvallopp på Solvalla 20150401
Hinnifatt på Örebro 20140710
Magnesia i värmning inför premielopp på Romme 20140919
Makeitorbreakit innan debutsegern på Lindesberg 20140520
Melker på Sundbyholm 20140302
Vilja Ha
Min Fina Stina
Erika,Erica och skötaren Alexander 131226
Peridot 130904
LInda Lovely 130828
Kan Ha i korta E3-finalen 130817
Final Oak 2013
Peridot o Ville Ha i samma premielopp 2012
Citrin i stoderbyt 2012
Citrin i stochampionatet 2012
Ametrin i Oakskval 2012
Annicka med Björn Goop i stoeliten
Sigge Star och Mats L Andersson
Brilliant Pearl 2011
Gallanta Gerda och Inger Andersson efter godkänt kval
Annicka vinner Oaks 2008 före Calamara Donna
Segerceremoni med Annicka i Svenkt Travoaks 2008.