Till Start

Här kan ni följa våra uppfödningar som tävlar

Resultat 2020:         58 starter:      5-7-6            Insprunget:     549.700 kr.

Resultat 2019:       282 starter:    48-31-22        Insprunget:  3.683.306 kr.


Resultat 2018:       240 starter:    29-15-26        Insprunget:   2.426.284 kr.       

Resultat 2017:       213 starter:    28-15-21        Insprunget:   2.180.700 kr.

Resultat 2016:       184 starter:     21-18-15       Insprunget:  1.643.600 kr. 

Resultat 2015:       191  starter:    24-19-14       Insprunget:  1.572.550 kr.


Resultat 2014:       160 starter:     17-16-17       Insprunget:    990.350 kr.

Resultat 2013:       144 starter:     20-10-17       Insprunget: 2.229.701 kr.

Resultat 2012:       104 starter:      8-13-11        Insprunget: 1.274.068 kr.

Hästar uppfödda på Ekeby startar

12/4
Easy Cash på Romme
Uppfödare: Nortronic KB

12/4
Dear Matrix på Romme
Uppfödare: Lennart Jelbe

10/4
Hudzon på Färjestad
Uppfödare: Anders Karlsson

10/4
Malvha Ha på Färjestad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

9/4
Sharp Dream på Jägersro
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

9/4
Scarlet Hello på Gävle
Uppfödare: Jörgen Westholm

8/4
Carry Cash på Solvalla
Uppfödare: Anders Karlsson&Jörgen Westholm

8/4
Herr Melin på Rättvik
Uppfödare: K Håkan Karlsson

4/4
Skall Ha på Romme
Resultat: 6:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

4/4
Aha på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/4
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

2/4
Joy Alissa på Örebro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/4
A'nana de Bohem på Rättvik
Resultat: 7:a
Uppfödare Easy KB

31/3
Hudzon på Eskilstuna
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

28/3
She Will do It på Kalmar (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

28/3
Malvha Ha på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

25/3
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

25/3
Skall Ha på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

21/3
Börge Kosing på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson
  
18/3
Malvha Ha på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

18/3
Joy Alissa på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/3
Fullpoint på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

16/3
Melker på Mantorp
Resultat: 3:a
Uppfödare: Hans Edlund

13/3
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm
 
13/3
Youneverwalkalone på Kalmar (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

13/3
Skall Ha på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/3
Aha på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

7/3
Hudzon på Färjestad
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

6/3
Joy Alissa på Romme (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

6/3
Börge Kosing på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/3
Malvha Ha på Solvalla
Resultat: Struken
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/3
Fullpoint på Axevalla
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

1/3
Melker på Mantorp
Resultat: 3:a
Uppfödare: Hans Edlund

28/2
Romeo Dana på Eskilstuna
Resultat: 4:a
Uppfödare: Stall Dana AB

24/2
Ove på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

24/2
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 2:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

21/2
Enriko Ha på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

20/2
Fullpoint på Åby
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

19/2
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

14/2
Börge Kosing på Romme
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

14/2
Romeo Dana på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Stall Dana AB

12/2
Aha på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/2
Ove på Axevalla
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

10/2
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 2:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

8/2
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

7/2
Phoenix Photo på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

3/2
Hudzon på Eskilstuna (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

29/1
Romeo Dana på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

29/1
Fullpoint på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

25/1
Phoenix Photo på Eskilstuna
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

24/1
Ove på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

22/1
Aha på Jägersro
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

22/1
A nana de Bohem på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Easy KB

18/1
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

18/1
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: 4:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

18/1
Cactus på Kalmar
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

17/1
Ove på Eskilstuna
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

17/1
No April Fool på Bergsåker
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/1
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

15/1
Liam Dana på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

15/1
Romeo Dana på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Stall Dana AB

15/1
Fullpoint på Åby
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders & K Håkan Karlsson

14/1
Aha på Jägersro
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

11/1
Bo Diddley på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

10/1
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/1
Cactus på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

3/1
Phoenix Photo på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

1/1
A'nana de Bohem på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Easy KB

1/1
Dear Matrix på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

1/1
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

1/1
Aha på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

 

Cactus efter V75-seger på Sundbyholm 20191110
Cactus efter V75-seger på Sundbyholm 20191110
Börge Kosing på Sundbyholm 20190930
Börge Kosing på Sundbyholm 20190930
Glatt gäng efter Tritons debutseger på Sundbyholm 20190916
Glatt gäng efter Tritons debutseger på Sundbyholm 20190916
Ajlajk inför kvallopp på Solvalla 20190904
Ajlajk inför kvallopp på Solvalla 20190904
Bo Diddley på Rättvik 20190722
Bo Diddley på Rättvik 20190722
Carry Cash inför start på Sundbyholm 20190717
Carry Cash inför start på Sundbyholm 20190717
Laurentius Valiant i debuten på Romme 20190517.  2:a på 15.5 / 2140m. Inte illa!
Laurentius Valiant i debuten på Romme 20190517. 2:a på 15.5 / 2140m. Inte illa!
Spitz Ha i värmning med Jörgen Westholm
Spitz Ha i värmning med Jörgen Westholm
Cactus i värmning med Timo Nurmos
Cactus i värmning med Timo Nurmos
Phoenix Photo och Karl Aikio efter godkänt kvallopp på Romme  20180601
Phoenix Photo och Karl Aikio efter godkänt kvallopp på Romme 20180601
Rothschild inför auktionsloppet på Solvalla 20180525
Rothschild inför auktionsloppet på Solvalla 20180525
Scarlet O´Cara segerdefilerar på Solvalla 20180206
Scarlet O´Cara segerdefilerar på Solvalla 20180206

Aha efter vinsten på Halmstad

No April Fool på Sundbyholm 20170404
No April Fool på Sundbyholm 20170404
Fullpoint på Umåker 20170303
Fullpoint på Umåker 20170303
Baryton
Baryton
Scarlet O´Cara på Solvalla 20161130
Scarlet O´Cara på Solvalla 20161130
Largo i sin debut på Solvalla 20151028.       2:a på 15.6M.Wow!
Largo i sin debut på Solvalla 20151028. 2:a på 15.6M.Wow!
Zoofin inför kvallopp på Solvalla 20150401
Hinnifatt på Örebro 20140710
Magnesia i värmning inför premielopp på Romme 20140919
Makeitorbreakit innan debutsegern på Lindesberg 20140520
Melker på Sundbyholm 20140302
Vilja Ha
Min Fina Stina
Erika,Erica och skötaren Alexander 131226
Peridot 130904
LInda Lovely 130828
Kan Ha i korta E3-finalen 130817
Final Oak 2013
Peridot o Ville Ha i samma premielopp 2012
Citrin i stoderbyt 2012
Citrin i stochampionatet 2012
Ametrin i Oakskval 2012
Annicka med Björn Goop i stoeliten
Sigge Star och Mats L Andersson
Brilliant Pearl 2011
Gallanta Gerda och Inger Andersson efter godkänt kval
Annicka vinner Oaks 2008 före Calamara Donna
Segerceremoni med Annicka i Svenkt Travoaks 2008.