Till Start

Här kan ni följa våra uppfödningar som tävlar

Resultat 2018:       172 starter:    23-9-21            Insprunget: 1.919.426 kr.       

Resultat 2017:       213 starter:    28-15-21        Insprunget: 2.180.700 kr.


Resultat 2016:       184 starter:     21-18-15       Insprunget: 1.643.600 kr. 

Resultat 2015:       191  starter:    24-19-14       Insprunget: 1.572.550 kr.


Resultat 2014:       160 starter:     17-16-17       Insprunget:    990.350 kr.

Resultat 2013:       144 starter:     20-10-17       Insprunget: 2.229.701 kr.

Resultat 2012:       104 starter:      8-13-11        Insprunget: 1.274.068 kr.

Hästar uppfödda på Ekeby startar

25/10
Scarlet O´Cara på Gävle
Uppfödare: Anders Karlsson

25/10
Erica på Gävle
Uppfödare: Anders Karlsson

22/10
Ove på Visby
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson &H-O Sundberg Stable

20/10
Liam Dana på Örebro
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

19/10
Baryton på Romme
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

19/10
Scarlet´s Grace på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: C&S Nordin, J Westholm

17/10
Cactus på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/10
A'nana de Bohem på Bergsåker
Resultat: 6:a
Uppfödare: Easy KB

17/10
Herr Melin på Solvalla (Premielopp)
Resultat: Godkänd
Uppfödare K Kåkan Karlsson

15/10
Erica på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

14/10
Aha på Halmstad
Resultat: 8:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

12/10
Spitz Ha på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

9/10
Final Oak på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Markus & Terese Ambjörn

9/10
Sabadill på Eskilstuna
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

7/10
Scarlet O´Cara på Årjäng
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

5/10
Matrix Again på Örebro
Resultat: 6:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

3/10
Largo på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

3/10
Cactus på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/10
Dynamit Harry på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

1/10
Scarlet´s Grace på Färjesatd
Resultat: 5:a
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm

30/9
Erica på Solvalla
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

30/9
Fullpoint på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders&K Håkan Karlsson

26/9
Spitz Ha på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

25/9
Wellington Lee på Eskilstuna
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson

25/9
Sabadill på Eskilstuna
Resultat: 5:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

25/9
Dynamit Harry på Eskilstuna
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

24/9
Scarlet O´Cara på Mantorp
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

22/9
Liam Dana på Romme
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

21/9
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: 4:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

21/9
Baryton på Rättvik
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

21/9
No April Fool på Bergsåker
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

19/9
Enriko Ha på Solvalla
Resultat: Struken
Uppfödare: K Håkan Karlsson

18/9
Spitz Ha på Romme (kval)
Resultat: Godkänd (18,3)
Uppfödare: K Håkan Karlsson

17/9
Largo på Eskilstuna
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/9
Scarlet´s Grace på Eskilstuna
Resultat: 2:a
Uppfödare: C & S Nordin, J Westholm

12/9
Erica på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

11/9
Wellington Lee på Eskilstuna
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson

11/9
Dynamit Harry på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

10/9
Spitz Ha på Färjestad
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

7/9
Baryton på Bollnäs
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson
 
5/9
Largo på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

30/8
Baryton på Östersund
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

30/8
No April Fool på Örebro
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

29/8
Largo på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

29/8
Cactus på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

29/8
Wellington Lee på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

29/8
Sharp Dream på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

28/8
Spitz Ha på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

24/8
Ninepoints Annie på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

17/8
Scarlet´s Grace på Gävle
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm

16/7
Cactus på Örebro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/8
No April Fool på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

12/8
Fullpoint på Dannero
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson
 
12/8
Wellington Lee på Åmål
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

11/8
Sabadill på Romme
Struken
Uppfödare: Håkan Karlsson
 
11/8
Romeo Dana på Romme
Resultat: Diskad
Uppfödare: Stall Dana AB

11/8
Rothschild på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

9/8
Zorrina Neo på Kalmar
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

7/8
Cactus på Solvalla (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson
 
5/8
Scarlet´s Grace på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm

5/8
No April Fool på Romme
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/8
Largo på Rättvik
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/8
Final Oak på Rättvik
Resultat: Diskad
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

3/8
Final Fling på Gävle
Resultat: 7:a
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm

3/8
Zorrina Neo på Vaggeryd
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson 

3/8
Ninepoints Annie på Gävle
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

31/7
Rothschild på Jägersro
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

31/7
Romeo Dana på Hagmyren
Resultat: 2:a
Uppfödare: Stall Dana AB

30/7
Sabadill på Rättvik
Resultat: 8:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

29/7
Wellington Lee på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

27/7
Spitz Ha på Romme
Resultat: Diskad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

26/7
Ove på Visby
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

24/7
Sharp Dream på Jägersro
Struken
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

23/7
Ninepoints Annie på Rättvik
Resultat: 3:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

23/7
Romeo Dana på Rättvik
Resultat: 3.a
Uppfödare: Stall Dana AB

21/7
Final Oak på Axevalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

20/7
Sabadill på Romme
Resultat: 6:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

18/7
Largo på Sundbyholm
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/7
Rothschild på Jägersro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/7
Melker på Rättvik
Struken
Uppfödare: Hans Edlund

16/7
Hudzon på Rättvik
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

14/7
Scarlet´s Grace på Årjäng
Resultat: Diskad
Uppfödare: C&S Nordin, J Westholm
 
12/7
Erica på Örebro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

11/7
Wellington Lee på Åmål
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson 

9/7
Romeo Dana på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

9/7
No April Fool på Sundbyholm
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

7/7
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

3/7
Peridot på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

3/7
Sabadill på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

3/7
Erica på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/7
Final Oak på Hagmyren
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Markus & Terese Ambjörn

1/7
Scarlet O´Cara på Hagmyren
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

29/6
Scarlet´s Grace på Färjestad
Resultat: 2:a
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm

28/6
Zorrina Neo på Visby
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson

28/6
Phoenix Photo på Örebro
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

26/6
Rothschild på Jägersro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

25/6
Dynamit Harry på Sundbyholm
resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

23/6
Melker på Lindesberg
Resultat: 6:a & 5:a
Uppfödare: Hans Edlund

21/6
Sharp Dream på Mantorp
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

19/6
Final Oak på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

19/6
Erica på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

18/6
Scarlet´s Grace på Örebro
Resultat: 2:a
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm

18/6
No April Fool på Örebro
Struken
Uppfödare: Anders karlsson
 
17/6
Scarlet O´Cara på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

16/6
Ove på Visby
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

15/6
Fullpoint på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders & Håkan Karlsson

15/6
Melker på Lindesberg
Resultat: 6:a
Uppfödare: Hans Edlund

12/6
Fullpoint på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders & Håkan Karlsson

11/6
Erica på Färjestad
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/6
Hudzon på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

6/6
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

6/6
Spitz Ha på Lindesberg
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

5/6
Peridot på Örebro
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

5/6
Wellington Lee på Örebro
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/6
Baryton på Rättvik
Resultat: 8:a
Uppfödare: Anders Karlsson

3/6
Fullpoint på Bergsåker
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders & Håkan Karlsson

2/6
Largo på Mantorp
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

1/6
Phoenix Photo på Romme (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

30/5
Scarlet O´Cara på Bergsåker
Resultat: Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

30/5
Erica på Bergsåker
Resultat: 4.a
Uppfödare: Anders Karlsson

29/5
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

28/5
Ninepoints Annie på Lindesberg
Resultat: 7:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

26/5
Final Oak på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn
 
25/5
Rothschild på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/5
Final Oak på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

12/5
No April Fool på Rättvik
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

5/5
Largo på Örebro
Tesultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/5
Zorrina Neo på Kalmar (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

2/5
Erica på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

30/4
Hudzon på Mantorp
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

30/4
Matrix Again på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Lennart Jelbe

28/4
Spitz Ha på Romme
Resultat: 1:a
Uppfödare: K Håkan Karlsson

26/4
Final Oak på Gävle
Resultat: 3:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

25/4
Rothschild på Jägersro
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

25/4
Liam Dana på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

23/4
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

23/4
Melker på Sundbyholm
Resultat: 5:a
Uppfödare: Hans Edlund

22/4
Ove på Örebro (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

20/4
No April Fool på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/4
Baryton på Rättvik
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

16/4
Matrix Again på Sundbyholm
Resultat: 1:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

14/4
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

12/4
Rothschild på Åby
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/4
Scarlet O´Cara på Gävle
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/4
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/4
Matrix Again på Eskilstuna
Resultat: 1:a
Uppfödare: Lennart Jelbe

9/4
No April Fool på Rättvik
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/4
Baryton på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

8/4
A´Nana de Bohem på Romme (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Easy KB

4/4
Sabadill på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: K Håkan Karlsson

3/4
Largo på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

1/4
Rothschild på Charlottenlund
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

1/4
Erica på Romme
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

30/3
Peridot på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare:Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

28/3
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: 4:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

24/3
Sabadill på Bollnäs
Resultat: 6:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

23/3
Baryton på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

23/3
Erica på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

21/3
Scarlet O´Cara på Bergsåker
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

21/3
Peridot på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

20/3
No April Fool på Romme (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

14/3
Sharp Dream på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

10/3
Largo  på Sundbyholm
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/3
Scarlet O´Cara på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

27/2
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

27/2
Spitz Ha på Solvalla (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare Håkan Karlsson

21/2
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

21/2
Largo på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/2
Aha på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

14/2
Scarlet O´Cara på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/2
Sharp Dream på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

6/2
Scarlet O´Cara på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/2
Magnesia på Mantorp
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

1/2
Aha på Åby
Resultat: 4:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

31/1
Largo på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

30/1
Magnesia på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

27/1
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

23/1
Magnesia på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

23/1
Aha på Jägersro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

23/1
Scarlet O´Cara på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/1
Largo på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/1
Ninepoints Annie på Solvalla
Struken
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

15/1
Magnesia på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

13/1
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

12/1
Aha på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

12/1
No April Fool på Romme
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

5/1
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

5/1
Magnesia på Sundbyholm
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

3/1
Largo på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/1
Peridot på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

30/12
Sharp Dream på Halmstad
Resultat: 3:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

29/12
Fullpoint på Bergsåker
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders & Håkan Karlsson

22/12
Largo på Solvalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

21/12
Melker på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Hans Edlund

13/12
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

12/12
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

11/12
Wellington Lee på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

6/12
Fullpoint på Bergsåker
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson

6/12
Magnesia på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

3/12
Peridot på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable

30/11
Fullpoint på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson
 
25/11
Erica på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

24/11
Baryton på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

23/11
Fullpoint på Bergsåker
Inställda tävlingar pga tjällossning
Uppfödare: Anders & Håkan Karlsson

23/11
Baily Dana på Boden
Resultat: Diskad
Uppfödare: Stall Dana AB

22/11
Scarlet O´Cara på Solvalla
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

22/11
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

21/11
Enriko Ha på Färjestad (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Håkan Karlsson

21/11
Ninepoints Annie på Gävle
Resultat: 6:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

21/11
Peridot på Sundbyholm
Resultat: Diskad
uppfödare: Anders Karlsson & H-O Sundberg Stable AB 

19/11
Fullpoint på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson

18/11
Wellington Lee på Axevalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

18/11
Liam Dana på Bjerke
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

12/11
Erica på Sundbyholm
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

12/11
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson
 
10/11
Scarlet O´Cara på Solvalla
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/11
Fullpoint på Bergsåker
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson

4/11
Liam Dana på Bergsåker
resultat: 2:a
Uppfödare: Stall Dana AB

31/10
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat:4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

31/10
Magnesia på Sundbyholm
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

31/10
Baryton på Sundbyholm
resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

28/10
Hudzon på Färjestad
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

27/10
Melker på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Hans Edlund

26/10
Final Oak på Gävle
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

25/10
Erica på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

25/10
Rothschild på Åby
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

24/10
Sharp Dream på Jägersro
Resultat: 2:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

23/10
Baryton på Rättvik
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

22/10
Scarlet´s Grace på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: C&S Nordin,J Westholm

20/10
Aperol Ha på Umåker (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Håkan Karlsson

19/10
Wellington Lee på Mantorp
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

18/10
Largo på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/10
Fullpoint på Axevalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson

15/10
Baryton på Rättvik
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

14/10
Erica på Åby
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

12/10
Scarlet´s Grace på Örebro
Resultat: 3:a
Uppfödare: C&S Nordin, J Westholm

11/10
Final Oak på Solvalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

10/10
No April Fool på Gävle
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/10
Sabadill på Gävle
Resultat: Diskad
Uppfödare: Håkan Karlsson

10/10
Magnesia på Eskilstuna
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

9/10
Ninepoints Annie på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm 

9/10
Wellington Lee på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

7/10
Melker på Axevalla
Resultat: 4:a
Uppfödare: Hans Edlund

7/10
Hudzon på Axevalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

3/10
Erica på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/10
Fullpoint på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson

1/10
Liam Dana på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Dana AB

30/9
Final Oak på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Marcus&Terese Ambjörn

29/9
Largo på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

27/9
Rothschild på Solvalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

23/9
Liam Dana på Färjestad
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Stall Dana AB

22/9
Peridot på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson & H-O Sundberg Stable

22/9
Erica på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

22/9
Wellington Lee på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

21/9
Scarlet O´Cara på Örebro
Struken
Uppfödare: Anders Karlsson

20/9
Scarlet´s Grace på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: C&S Nordin,Jörgen Westholm

19/9
Baryton på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

19/9
Magnesia på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

19/9
Final Oak på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

16/9
Fullpoint på Årjäng
Struken
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson

15/9
Erica på Romme
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/9
Largo på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/9
Peridot på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: A Karlsson&H-O Sundberg Stable

13/9
Rothschild på Jägersro
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

13/9
Ninepoints Annie på Solvalla
Struken
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

9/9
Liam Dana på Solänget
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

7/9
Erica på Gävle
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

7/9
Wellington Lee på Åmål
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

6/9
Peridot på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: A Karlsson&H-O Sundberg Stable

5/9
Sabadill på Eskilstuna
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

5/9
Aha på Halmstad
Resultat: 6:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

4/9
Magnesia på Mantorp
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

31/8
Baryton på Rättvik
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

31/8
Scarlet´s Grace på Örebro
Resultat: 5:a
Uppfödare: C&S Nordin&Jörgen Westholm

30/8
Largo på Solvalla
resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

30/8
Liam Dana på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Stall Dana AB

30/8
Ninepoints Annie på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

29/8
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

28/8
Baryton på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

26/8
Erica på Bergsåker
Resultat: 7:a
Uppfödare: Anders Karlsson

26/8
Final Oak på Bergsåker
Resultat: 5:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

24/8
Ove på Örebro (premie)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

21/8
Ninepoints Annie på Färjestad
Resultat: 6:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

19/8
Final Oak på Romme
Resultat: 4:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

19/8
Aha på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

18/8
Baryton på Romme
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

18/8
Magnesia på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

18/8
Sabadill på Romme
Resultat: 3:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

18/8
Skall Ha på Solvalla
Resultat: 5:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

18/8
Scarlet O´Cara på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

17/8
Scarlet´s Grace på Sundbyholm
Resultat: 1:a
Uppfödare: C&S Nordin&Jörgen Westholm

17/8
Largo på Sundbyholm
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

17/8
Dynamit Harry på Sundbyholm
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

16/8
Liam Dana på Solvalla
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Dana AB

13/8
Ninepoints Annie på Dannero
Resultat: 1:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

13/8
Wellington Lee på Arvika
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

8/8
Rothschild på Jägersro (kval)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

5/8
Final Oak på Rättvik
Resultat: 4:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

4/8
Dynamit Harry på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

4/8
Scarlet´s Grace på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: C&S Nordin&Jörgen Westholm

3/8
No April Fool på Lindesberg
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

2/8
Erica på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

2/8
Aha på Solvalla
Resultat: 4:a 
Uppfödare Håkan Karlsson

2/8
Magnesia på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

1/8
Ninepoints Annie på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

31/7
Scarlet O´Cara på Mantorp
resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

31/7
Skall Ha på Rättvik
Resultat: 5:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

31/7
Baryton på Rättvik
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

30/7
Peridot på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson & H-O Sundberg Stable AB

29/7
Zorrina Neo på Kalmar (premie)
Resultat: Godkänd
Uppfödare: Anders Karlsson

28/7
Sabadill på Romme
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

24/7
Baryton på Rättvik
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

24/7
No April Fool på Rättvik
Resultat: 4:a
Uppfödare: Anders Karlsson

24/7
Wellington Lee på Arvika
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

22/7
Final Oak på Bergsåker
Resultat: 5:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

22/7
Liam Dana på Axevalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Stall Dana AB

21/7
Aha på Axevalla
Resultat: 2:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

20/7
Fullpoint på Bergsåker
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders&Håkan Karlsson

19/7
Erica på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

17/7.
Ninepoints Annie på Rättvik
Resultat: 3:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

16/7.
Magnesia på Hagmyren
Resultat: 3:a
Uppfödare: Anders Karlsson

16/7
Scarlet O´Cara på Hagmyren
Resultat: Opacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

13/7
Sharp Dream på Kalmar
Resultat: Diskad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

12/7
Wellington Lee på Vaggeryd
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

11/7
Peridot på Eskilstuna
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

10/7
Sabadill på Rättvik
Resultat: 5:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

6/7
Aha på Halmstad
Resultat: 1.a
Uppfödare: Håkan Karlsson

5/7
Erica på Lindesberg
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

5/7
Skall Ha på Lindesberg
Resultat: 1:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

3/7
Baryton på Rättvik
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

3/7
Scarlet O´Cara på Bollnäs
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

2/7
Final Oak på Mantorp
Resultat: 3:a
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

26/6
Sabadill på Sundbyholm
Kvallopp: Godkänd
Uppfödare: Håkan Karlsson

26/6
Magnesia på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

25/6
Aha på Kalmar
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

24/6
Melker på Lindesberg
Resultat: 3:a och 5:a
Uppfödare: Hans Edlund

24/6
Liam Dana på Rättvik
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

24/6
Baryton på Rättvik
Resultat: 3:a
Uppfödare:Anders Karlsson

21/6
Erica på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

21/6
Scarlet´s Grace på Sundbyholm
Resultat: 8:a
Uppfödare: C&S Nordin,Jörgen Westholm

17/6
Sharp Dream på Tingsryd
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

16/6
Scarlet O´Cara  på Bergsåker
Resultat: Diskad
Uppfödare: Anders Karlsson

16/6
Ninepoints Annie på Romme
Resultat: 7:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm

9/6
Baryton på Romme
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

7/6
Final Oak på Solvalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Markus&Terese Ambjörn

7/6
Largo på Solvalla
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

5/6
Baryton på Rättvik
Resultat: 6:a
Uppfödare: Anders Karlsson

4/6
Liam Dana på Axevalla
Resultat: 3:a
Uppfödare: Stall Dana AB

4/6
Skall Ha på Axevalla
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

3/6
Aha på Mantorp
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Håkan Karlsson

2/6
Melker på Romme
Resultat: 2:a
Uppfödare: Hans Edlund

26/5
Sharp Dream på Solvalla
Resultat: Diskad
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm
  
21/5
Aha på Vaggeryd
Resultat: 1:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

19/5
Liam Dana på Romme
Resultat: 1:a
Uppfödare: Stall Dana AB

18/5
Sharp Dream på Åby
Resultat: 1:a
Uppfödare: Palle Pettersson&Jörgen Westholm

18/5
Skall Ha på Örebro
Resultat: 2:a
Uppfödare: Håkan Karlsson

16/5
Ninepoints Annie på Sundbyholm
Resultat: 3:a
Uppfödare: Bengt Johansson&Jörgen Westholm
 
16/5
Peridot på Sundbyholm
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson&H-O Sundberg Stable AB

15/5
No April Fool på Färjestad
Resultat: 5:a
Uppfödare: Anders Karlsson

15/5
Baryton på Rättvik
Resultat: Oplacerad
Uppfödare: Anders Karlsson

12/5
Melker på Romme
Resultat: 4:a 
Uppföd

Cactus segerdefilerar i debuten på Örebrotravet 20180816
Cactus segerdefilerar i debuten på Örebrotravet 20180816
Phoenix Photo och Karl Aikio efter godkänt kvallopp på Romme  20180601
Phoenix Photo och Karl Aikio efter godkänt kvallopp på Romme 20180601
Rothschild inför auktionsloppet på Solvalla 20180525
Rothschild inför auktionsloppet på Solvalla 20180525
Scarlet O´Cara segerdefilerar på Solvalla 20180206
Scarlet O´Cara segerdefilerar på Solvalla 20180206

Aha efter vinsten på Halmstad

No April Fool på Sundbyholm 20170404
No April Fool på Sundbyholm 20170404
Fullpoint på Umåker 20170303
Fullpoint på Umåker 20170303
Baryton
Baryton
Scarlet O´Cara på Solvalla 20161130
Scarlet O´Cara på Solvalla 20161130
Largo i sin debut på Solvalla 20151028.       2:a på 15.6M.Wow!
Largo i sin debut på Solvalla 20151028. 2:a på 15.6M.Wow!
Zoofin inför kvallopp på Solvalla 20150401
Hinnifatt på Örebro 20140710
Magnesia i värmning inför premielopp på Romme 20140919
Makeitorbreakit innan debutsegern på Lindesberg 20140520
Melker på Sundbyholm 20140302
Vilja Ha
Min Fina Stina
Erika,Erica och skötaren Alexander 131226
Peridot 130904
LInda Lovely 130828
Kan Ha i korta E3-finalen 130817
Final Oak 2013
Peridot o Ville Ha i samma premielopp 2012
Citrin i stoderbyt 2012
Citrin i stochampionatet 2012
Ametrin i Oakskval 2012
Annicka med Björn Goop i stoeliten
Sigge Star och Mats L Andersson
Brilliant Pearl 2011
Gallanta Gerda och Inger Andersson efter godkänt kval
Annicka vinner Oaks 2008 före Calamara Donna
Segerceremoni med Annicka i Svenkt Travoaks 2008.